FC SLOBOZIA MARE ÎȘI ARATĂ COLȚII ÎN AMICALE 7-0 Spartak Moscovei

Astăzi FC Slobozia Mare a disputat al 3-lea meci amical din această pauză competiționala, împotriva celor de la Spartak Moscovei. Prima repriză ambele echipe au început tare, însă pe parcurs FC Slobozia Mare a intrat mai bine în joc, totuși Craciun Viorel, antrenorul echipei noastre nu sa vazut mulțumit de evoluția unor jucători, care au facut numeroase greșeli individuale. Prima jumătate slobozenii sau impus cu 4-0, primul 11 fiind: Dumitran, B.Golovatenco, V.Placintă, Artur, C.Nichita, C.Chiciuc, V.Căpățină, A.Golea, S.Carastan,M.Balanel, M.Craiu. În ce-a de-a 2 jumătate a meciului au intrat pe teren mai mulți juniori care și-au făcut treaba destul de bine mai marcînd încă 3 goluri. Scor final 7-0 spre deliciul spectatorilor care s-au impus frigului și au venit să fie aproape de echipă și în meciurile amicale. Jucătorii au avut multe dificultăți din cauza terenului, ei antrenînduse pe teren artificial, ceea ce le-a dat de lucru în a controla baloanele, însă speram să se acomodeze din nou cu condițiile terenului natural. Spartak Moscovei nu a fost o echipă care să le pună prea mari probleme slobozenilor așa ca vineri FC Slobozia Mare va avea amical cu FC Cahul 2005 care însă e un DERBY, atît în campionat cît și în meciurile amicale. Deci vă așteptăm la meci!!!