CE-A DEA DOUA ETAPA

FC Slobozia Mare a facut ieri 24 August deplasarea la Balti pentru a juca meciul din etapa a II-a a Diviziei A a Republicii Moldova cu Olimpia2 Locomoriv , care s-a terminat cu un gust amar pentru jucatorii slobozeni, meciul terminindu-se cu scorul de 3-0 pentru cei de la Olimpia2 Locomoriv care au marcat in prima repriza 2 goluri iar in repriza secunda au majorat scorul la 3-0. Unele greseli pe care le-au facut slobozenii sunt inexplicabile, echipa a avut si momente foarte bune de a deschide scorul sau de a mai reduce din diferenta insa nu s-a fructificat nici o ocazie, baltenii remarcinduse prin mai mult curaj si categoric mai multa experienta ceea ce ne lipseste noua cel mai mult. FC Slobozia Mare nu a marcat nici un gol in acest nou sezon insa spera sa o faca in meciul urmator importiva celor de la FC Edinet care si ei la rindul lor au pierdut in aceasta etapa impotriva celor de la Dacia2 Buicani. Este important ca baietii sa uite acest meci si sa se concentreze pe cel urmator care trebuie cistigat jucind acasa si avind spectatorii linga noi.