Image

Dacia-2 Buicani – FC Slobozia Mare 2-0

FC Slobozia Mare a pierdut meciul cu cei de la Dacia-2 Buicani cu scorul de 2-0, ceea ce intristeaza toata suflarea slobozeana. Lupii Galebeni au deschis scorul in prima repriza in minutul 4 al jocului, apoi slobozenii au dominta prima repriza si prin posesie si ocazii, ceea ce nu sa mai intimplat in partea a doua a meciului cind Dacii au iesit mai motivati si citeva minute bune au tinut controlul total al meciului pina cind slobozenii au ripostat , golul doi venind dintr-un corner in care apararea noastra a gresit copilareste. Raportul de ocazii este apropiat ca numar insa fotbalul se joaca pe goluri. Baietii au muncit foarte mult insa si din cauza drumului lung parcurs, terenului sintetic cu care nu sunt obisnuiti si experienta adversarului au fost destul de greu ceea ce credem ca le va fi la fel de greu si lor la Slobozia Mare… Pentru slobozeni nu este un esec total deoarece avem multe de invatat important este sa ne maturizam cit mai repede cu Divizia A si sa adunam cit mai multe puncte care sa ne mentina in esalonul secun a Republicii Moldova.

Meciul urmator FC Slobozia Mare il va disputa impotriva celor de la FC Comrat in Cupa Republicii Moldova ,,Orange” cu detalii vom reveni in cel mai scurt timp.slmj

(Antrenorul principal al echipei Slobozia Mare, Viorel Crăciun, a comentat înfrîngerea echipei sale în meciul etapei a 4-a din Divizia A cu Dacia-2 Buiucani (0:2).

– Băieţii au făcut tot ce le-a stat în puteri. Ne-am marcat singuri două goluri: unul în minutul 2 al întîlnirii, al doilea – din lovitură liberă. Şi-a spus cuvîntul lipsa de concentraţie în momentele decisive. Sînt dezamăgit de rezultat. Trebuia să marcăm în momentele în care am reuşit să creăm faze periculoase. Probabil acesta ne este nivelul la moment. Dar am mare încredere în băieţii mei. Vom progresa cu fiecare meci.) Sursa: http://divizia-a.md/md/news.php?id=735