FC Slobozia Mare 0-1 Intersport Aroma

Astazi FC slobozia Mare a jucat meciul din etapa a VI-a cu cei de la Intersport Aroma pe care la piedut cu 0-1, un meci pe care slobozenii ar trebuie sa-l uite si sa le dee de gindit atit jucatorilor cit si antrenorului Creciun Viorel. FC Slobzia Mare nu a aratat mare lucru astazi a fost un meci nu putem spune ca tehnicizat ci din contra haotic din ambele parti aratind ca un meci de Divizia „B” si nicidecum de divizia „A”. Si oaspetii si slobozenii au preferat sa joace ca un meci de ping-pong si nu fotbal jucind cu mingi lungi la nimereala care nu au aut nici o adresa concreta bazindu-se ca poate fundasii vor face vrio greseala iar atacantii sa speculeze. Si prima si a doua repriza s-a juacat in aceeasi maniera oaspetiiau marcat un gol usor in prima repriza dintr-a aruncare de la margine lunga si o preluare pe spate in poarta in rest foarte mari ocazii nu s-au aratat.Slobozenii meritau un egal la cum s-a desfasurat meciul. Noile achizitii nu s-au vazut foarte mult numarul 16 sa remarcat printr-un sut la poarta in prima repriza iar poartarul prin degajarile sale, si nici schimbarile in a doua parte nu au schimbat fata jocului atit pe deoparte cit si de cealalata parte. Un punct cred ca era cel mai meritat pentru slobozeni. Meciul urmator FC Slobozia Mare il va avea in deplasare cu ce-i de la FC Saxan liderii acestui campionat cu 16 puncte.