SAXAN 3-1 FC Slobozia Mare

Ieri FC Slobozia Mare a facut deplasarea la Ciadir-Lunga pentru  a juca meciul din etapa al VII-a impotriva celor de la Saxan. Prima repriza a fost o repriza buna pentru slobozeni, cu toate ca au primit gol inca din debutul meciului au reusit sa egaleze si chiar au dat probleme portii adverse de mai multe ori, gazdele ne-au surclasat la posesie insa am aratat ca putem face fata. A doua repriza a fost una mai grea iar lipsa de concentrare pe alocuri a jucatorilor nostri a dus la scorul de 3-1, gazdele ratind si un penalty aparat de portarul nostru. Totusi fiecare esec este o noua lectie pentru viitor important este ca baietii au fost motivati si au muncit foarte mult, aratind dorinta de a cistiga, au avut un meci bun chiar daca valoarea si experienta adversarilor si-a spus cuvintul baietii au evoluat fara teama si puteau sa faca surpiza de a obtine 3 puncte sau macar un egal. Meciurile viitoare sunt vitale pentru slobozeni care spera foarte mult sa ia puncte clasarea pe ultimul loc nu multumeste pe nimeni iar baietii pot mult mai mult de atit.