Real Succes 2-1 FC Slobozia Mare

Ieri FC Slobozia mare a facut deplasarea la Chisinau pentru a juca meciul din etapa a IX-a din cadrul diviziei ,,A” a republicii Moldova care s-a incheiat cu un esec pentru slobozeni. Gazdele au deschis scorul si la-u majorat in prima repriza printr-o aceeasi scenografie centrare de pe partea stinga si preluare in poarta.  Slobozenii au avut si ei ocazi dar prima repriza le-a apartinut in totalitate gazdelor. A doua repriza jocul s-a schimbat iar slobozenii au iesit mai hotariti sa recupereze deficitul pe tabela, avind mult mai multe ocazii clare de gol, din care au materializat doar una. Cu regret scorul meciului a fost de 2-1 pentru gazde iar slobozenii trebuie sa munceasca mai mult, si sa-si doreasca mai mult pentru a face fata adversarilor acumulind puncte.